גן ענן - דף הבית שאלות ותשובות חינוך וולדורף הורים מספרים הצוות בגן


 

 

 

גננת מובילה. סטודנטית שנה שלישית בסמינר לחינוך וולדרוף לגיל הרך בטבעון. בעלת תואר ראשון בסוציולוגיה ו B.A כללי מאוניברסיטת ת"א. זו שנתה השלישית בגן ענן, לפני כן עבדה בגן ולדורף ובגן בשיטת רגיו אמיליה וכן עבדה בעבר עם ילדים ונוער במסגרות שונות: טיפול, מורה מחליפה, חונכת פר"ח אישית, מדריכת גדנ"ע אויר.

"אני רואה את עבודתי בחינוך כזכות גדולה שניתנה לי ללוות ילדים בדרכם לבגרות, מתוך כוונה עמוקה להשרשת ערכים חברתיים ומוסריים, שתעזור להם בבניית חברה בריאה, שמחה ומאוזנת. "

 

 

 

 

זו שנתה השנייה בגן ענן, בעלת תעודה ממכללת רטר כמטפלת בדמיון מודרך וNLP. בעלת ניסיון בעבודה עם ילדים בניהול צהרון לכיתות א' עד ד', כגננת בגן לגילאי שנתיים עד חמש, כסייעת בגן לגילאי שלוש עד חמש, וכמדריכה בבית שבתאי לוי - מרכז חירום לילדים שהוצאו מהבית בצו בית משפט.

"עבודה עם ילדים בשבילי זה לפגוש את אותו ילד בכל יום מחדש, במקום בו הוא נמצא, ומשם, להושיט לו יד. זה להבין שבכל רגע ורגע ישנה הזדמנות חדשה ליצור את עצמך. לראות כמה המקום הזה נגיש עבור הילדים, כמה המקום הזה עדיין, גמיש וטבעי להם כל כך - מפתח בתוכי כל פעם מחדש את הרצון והיכולת לשמור להם על המקום הזה ולתת להם את כל התנאים בכדי שהוא יתאפשר. עבודה עם ילדים בשבילי זה לבנות בתוכי גמישות פנימית כדי לאפשר לילד שמולי ליצור את עצמו בחופשיות. עבודה עם ילדים בשבילי זה חיוך שבלב, זה מבט אוהב, זה רגעים גדולים של אושר, זה צחוק מתגלגל. זה להושיט יד גדולה שתכיל יד קטנטנה עם לב עצום בגודלו שיצעד בבטחה בעולם. זה לגעת בלב בכפפות של משי, זה לאהוב ולטעת אהבה שתאפשר לילד להתהלך בעולם עם ידיעה שהוא אהוב.. "


 

 

 

זו שנתה השנייה כגננת בגן ענן, סטודנטית שנה שנייה בסמינר "אורים" למחנכים בחינוך ולדורף. לפני עבודתה בגן עבדה במשך ארבע שנים בגן ילדים (בשם "עוגה עוגה") וכן בעבר במשך שנתיים כמטפלת לילדים.

""העבודה עם הילדים ממלאת אותי שמחה ומאתגרת אותי. בכל מקום בו עבדתי עם ילדים היה לי חשוב להפוך את המסגרת לבית , בגן ענן מצאתי בית שכבר מתפקד כבית. הרגשת הביטחון שמעניקה החוויה המשפחתית בגן לילד מאפשרת לכל ילד להוביל בתוך גבולות מאד ברורים, כך שהאופי והאמירה האישית של כל ילד יוצאת בשיאה ומתוך ביטחון בעולם. אני מאמינה כי יש להתייחס לכל ילד, ולעולם, ביראת כבוד, ובכך לתת לילדים דגש על האנושיות, מערכות היחסים, וההתרחשויות סביבם, כך שיוכלו להיות אנושיים, מוסריים וחברותיים - וזוהי בעיניי עבודת חינוך אמיתית. אחד הדברים המיוחדים בגן הוא שעבור כל הצוות הגן מהווה חלק עיקרי ומהותי בחיים, וביחד, בעבודת צוות טובה, אנחנו מצליחות למנף את ההשקעה, היצירתיות ותשומת הלב לילדים."

 

 

 

גננת מובילה. בעלת תואר הנדסאית עיצוב תעשייתי ממכללת הדסה בהצטיינות. סטודנטית שנה שניה בסמינר חינוך וולדורף. כעת בחופשת לידה לאחר חמש שנים בגן ענן. בעלת ניסיון קודם בעבודה עם ילדים כמדריכה בחוגי מדע, תפירה, יצירה ואומנות לילדים, כמדריכה במועדונית לילדים בסיכון, וכמדריכה בפנימיה לבני נוער במצוקה ועולים חדשים.

"שהילד יצוף כמו בים המלח - בידיעה מלאה של ביטחון; ויגדל בשלווה ללא דאגות; ויידע שיש מי שדואג ואוהב אותו כשאבא ואימא לא נמצאים. ומתוך הייחודיות שלו הוא מקבל טיפול אישי המותאם להקשר הסביבתי, המשפחתי, ולבוקר שהוא קם איתו, וללילה שעבר. "

 

מייסדת ובעלת הגן         צוות הגן        ליווי פדגוגי