גן ענן - דף הבית שאלות ותשובות חינוך וולדורף הורים מספרים הצוות בגן

 

"נותנים מקום לילדות" זה לא סתם סלוגן. נותנים מקום לילדים להיות מה שהם, בלי להאיץ בהם. בעצם יש לכל אחד מקום להיות המישהו המיוחד שהוא, ויש תחושה חזקה שהצוות מתבונן בילדים ומגיב אליהם במקום לצקת לתוכם תכנים מעולם המבוגרים..."
נתי ומשה ההורים של יובל

 

"איך יודעים מה זה חורף אם לא יוצאים לגשם, רצים בשלוליות, וקופצים בבוץ ? איך מרגישים חלק מבית, אם לא הופכים לחלק מהעשיה שלו – ללוש בצק, להכין עוגיות ולחם, לחתוך סלט, לשבור ביצים, לשחק וגם לסדר ? איך חווים מה זה להיות חלק ממשפחה אם לא חווים את הקבוצה, וחשיבות הקבוצה ? איך מבינים מה זה חג אסיף אם לא קוטפים חיטה, מפרקים את הגרגירים, מקלפים אותם וטוחנים לקמח ?.."
שרית, אמא של אופיר

"אני יודעת שהיא נשארת בידיים של צוות רגיש, איכותי, קשוב, מקצועי, אחראי. אני יודעת שמי שהיא נמצאת במחיצתו בא לחנך מתוך רצון ובחירה, לא "נקלע" בטעות לתפקידו ומחכה שהיום יעבור. אנחנו בגן כבר שנה שלישית, ויש הקפדה יתרה על כך שכל אנשי הצוות איכותיים מאד לאורך כל הדרך. אני יודעת שיתנו לה לשחק, ליהנות, להיות בתוך מסגרת מותאמת לצרכיה, בתוך חלל מלא בטחון ואהבה. אני יודעת שאדע אם יהיה משהו יוצא דופן או חריג שאצטרך לדעת עליו. "
מור, אמא של יעל

 

להתרשמויות נוספות
 

 

"ככל שלמדנו יותר על הגישה האנתרופוסופית, כפי שהיא מתורגמת ע"י צוות "גן ענן", הפנמנו כי מדובר באוסף של ערכים וגישות שאת חלקם הלא מבוטל הכרנו אנו בבתינו בתור ילדים ואותם התכוונו להטמיע בביתנו הצעיר: אוכל טרי וטבעי, פיתוח של יצירתיות בחשיבה ובמשחק, הימנעות מחשיפה מוגזמת למדיום דיגיטלי, פעילות סביב חגים ועונות השנה, טיולים בטבע, הדגשת החשיבות של שיתוף, של עבודה, של נתינה. הכותרת חשובה לנו פחות מאשר התוכן ואל התוכן החיבור היה טבעי ומיידי. .."
ניב ושרון, ההורים של נדב וליה

"קודם כל, בגלל הצוות המדהים החם והאוהב
שמשקיע המון מחשבה ותשומת לב בכל ילד וילד,
בגלל האווירה הביתית בגן, האוכל הבריא,
הפעילויות בגן שנותנות לילד ביטחון והרבה מקום לגדול ולהתפתח
בצורה בריאה ובקצב המתאים לו..."
ליאת ואריאל, ההורים של נועה