גן ענן - דף הבית שאלות ותשובות חינוך וולדורף הורים מספרים הצוות בגן

מייסדת ובעלת הגן, אמא לנעם תום ואיילה, רו"ח וכלכלנית, עד להקמת הגן מנהלת תחום אתיקה בעסקים ודיווח חברתי בעמותת מעלה – עסקים מנהיגים שינוי חברתי. בעבר יושבת ראש הועד המנהל של עמותת בית הספר האנתרופוסופי תמר - בשנות הקמת בית הספר ובראשית דרכו. בשנתה האחרונה בסמינר למחנכים בחינוך וולדורף בכפר הירוק.

"כמי שפעלה שנים בתחום שבין עסקים ושינוי חברתי, הולדת בתי הבכורה, נעם, הביאה אותי לתובנה ששינוי חברתי עמוק וארוך טווח חייב להגיע מהילדים, ומהילדים הקטנים. תובנה זו התחילה מתוך החוויה של ההסתכלות סביב ומהמחשבה על החברה לתוכה הילדה שלי גדלה: מי האנשים שיהיו סביבה לכשתגדל ועם איזה ילדים היא גדלה היום – מהצעצועים והג'נק פוד שמסביב ועד למסרים, לאווירה, ולכלל החינוך לילדים שאנחנו מגדלים, שהם בסופו של יום – האנשים שיניעו את החברה שלנו.

את האנתרופוסופיה ואומנות החינוך שלה פגשתי לפני כעשרים שנה, אז למדתי גם אוריתמיה (אומנות התנועה האנתרופוסופית). הזרע שהוטמן אז בנפשי התעורר ביום בו התחלתי לחשוב על גן לנעם. חיפשתי גן שיאפשר לה ילדות תמימה ומוגנת בעולם בו התחרותיות, החומרנות והמרוץ האינטלקטואלי משתלטים גם על החינוך. אני מאמינה שהדרך הטובה ביותר להכין את הילדה שלי להתמודדות בעולם תחרותי לאו דווקא עוברת בהורדת הגיל בו היא נאלצת להתמודד עם התחרות, כי אם בהישמרות מפניה, ולו בתקופת הילדות. משלא מצאתי גן כזה באזור שלנו – קם ונולד גן ענן".

מייסדת ובעלת הגן         צוות הגן        ליווי פדגוגי